mobil haber uygulaması
Türkçe Konuş
haber oku

Yıldırım’dan muhalefete olimpiyat göndermesi

Editör ~ 09 Eylül 2013 ~ Siyaset ~ 1694 Kez Görüntülendi. A- A+

Bakan Yıldırım, “Eğer ülkemizin milli menfaatleri varsa ulusal projeleri varsa burada birbirimizin açığını, yanlışını aramak yerine önemli olan bir olmak beraber olmak ülkemize bu tip organizasyonları kazandırmaktır” dedi.

Partisinin il teşkilatı Başkanı Ömer Cihat Akay’ın kızı Eli Akay’ın düğün merasimine katılmak üzere İzmir Çeşme’ye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım düğün ve nikah merasimi öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gazetecilerin 2020 olimpiyat oyunlarının kaybedilmesine ilişkin anamuhalefetin değerlendirmelerini yorumlayan Bakan Yıldırım, İstanbul’un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapamayacak olmasının dünyanın sonu olmadığını ifade etti. Bakan Yıldırım, “Sağlık olsun dünyanın sonu değil. Şimdi EXPO 2020 İzmir’e bakacağız. Bunun için çalışacağız. Biz yaptığımız işleri, gerçekleştirdiğimiz projeleri olimpiyatlar olacak ya da EXPO olacak diye yapmıyoruz. Milletimizin, insanımızın ihtiyaçları olduğu için yapıyoruz. EXPO ya da olimpiyat olsa daha iyi olur olmasa da dünyanın sonu değil. Ama İstanbul olimpiyat tarihinde ilk defa ipi göğüsleyecek bir noktaya geldi. Finalde Tokyo ile yarıştı. Nasip değilmiş. Elimizden geleni yaptık Sayın Başbakanımız bizatihi Arjantin’e gitti. Büyük bir katılımcı heyet gitti. Her seferinde yeni yeni deneyimler kazanıyoruz, yeni şeyler öğreniyoruz. İnşallah bir gün o günü de göreceğiz” diye konuştu.

Yıldırım, bir gazetecinin 2020 olimpiyat oyunlarının Tokyo’da yapılacağının açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın “Savaş çağrısı yapılan yere olimpiyat verilmez” yönünde değerlendirmelerde bulunduklarını hatırlatması üzerine şu cevabı verdi:”Japonya alt üst oldu. Nükleer patlamalar oldu, depremler oldu. İnsanlar, Japonya’ya gitmeye korkar oldu. Bunlar geçersiz şeyler. Bunların ülkemizin geleceğine faydası yok. Eğer ülkemizin milli menfaatleri varsa ulusal projeleri varsa burada önemli olan birbirimizin açığını, yanlışını aramak yerine bir olmak beraber olmak ülkemize bu tip organizasyonları kazandırmaktır. Faydası olmayan tenkitlerin ancak olsa olsa ülkemizin dış imajının kötü gösterilmesine katkısı olur.”


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: