logo

hosting
11 Aralık 2014

SARAYA 10.000 TL’LİK KLOZET !

SARAYA 10.000 TL’LİK KLOZET !

aksarayMimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Saray’da kullanılan tuvaletlerdeki klozet fiyatlarının 5 bin ila 10 bin TL arasında değiştiğini iddia etti.

Saray’a ilişkin maliyet bilgilerini kamuoyuyla paylaşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Saray’da 2 bin oda bulunduğu iddialarının arkasında olduklarını açıkladı.

Kullanılan klozetlerin özel yapım ve oldukça yüksek maliyetli olduğunu kaydeden Candan, şu bilgileri verdi:

“Klozetlerin maliyeti, ederi makamın konumuna göre değişiyor. 5 bin TL olan da var, 10 bin TL olan da. Ofislerin kullanacağı tuvaletler farklıdır sanıyoruz muhtemelen 5 bin TL’liktir. Hiyerarşiye göre klozetlerin modeli ve maliyetleri, değişiyor.

Maliyetleri minimum olarak söylüyoruz, özel üretimse fiyat iki üç katına çıkar. Özellikle firmanın yurt dışına ihraç ettiği mallar üzerinde alım yapıldığına dair duyumumuz var. Konutundakilerin de akıllı klozet olacağını ithal olacağını atlamamak gerekir. Sadece Saray’da kullanılan bir klozetin maliyetine 9 işçi evini geçindirmek için, çocuklarını okula göndermek için, ekmek yemek için çalışıyor.”

Zaman

Etiketler: »
3089 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?