logo

hosting

Jim Rogers’dan altın tahmini

Jim Rogers’dan altın tahmini

altin_kahini_yatirimci_jim_rogersdan_altin_tahminiDeğerli metalin onsu, ABD’den gelen tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde çıkmasının ardından bir günde 26 dolar birden değer kaybetti. Altın Nisan ayından bu yana satış dalgasında. Nisan’da altının onsu Eylül 2011 zirvesinden yüzde 20 değer kaybetti. Altının onsu şu anda 1,200 dolar seviyesinde.
ROGERS DAHA ÖNCE BU DÜŞÜŞÜ ÖNGÖRMÜŞTÜ

Daha önce altının tarihi zirveyi gördüğü dönemde değerli metalin ons fiyatının 1200 dolar seviyesine ineceğini söyleyen Jim Roges, BusinessInsider sitesine özel açıklamalar yaptı.

Rogers, “Altının onsu düşüşe geçmeden önce 12 yıl boyunca sürekli değerlendi.Neden bir varlık sınıfı bir yıl bile değer kaybetmeden bu kadar yükselsin. Altının durmaya, altının ons fiyatında bir düzeltmeye gerek vardı. Şu anda altın almıyorum. Aynı şekilde gümüş de almıyorum. Her iki varlık sınıfında da yeni düşük seviyelerin gelmesini bekliyorum” diye konuştu.
ALTIN DAHA EN DİP SEVİYESİNİ GÖRMEDİ

Rogers, altın fiyatlarında daha en dip seviyenin görülmediğini de söyledi.

Ünlü yatırımcı, “Keşke kesin bir zaman söyleyecek kadar zeki olsaydım ama altındaki satış dalgası henüz bitmedi. Onca yıllık yatırım kariyerimde hiçbir varlığın 12 yıl boyunca aralıksız yükseldiğini görmedim. Bu herkesin ilk kez yaşadığı bir deneyim oldu. Altın fiyatları elbette yeniden yükseköğretim seviyelere çıkacak ama şu anda satış dalgasının bitmediğini söyleyebilirim” dedi.
900 DOLARA KADAR İNMESİNİ BEKLİYORUM

Rogers, elindeki altınları satmadığını, altının onsunun 1000 ya da 900 dolar seviyesine kadar inmesini, bu seviyeden yeniden yükselip, 960 dolara kadar çıkmasını beklediğini de röportajı sırasında dile getirdi.
TAHMİNİ TUTARSA ÇEYREK ALTIN 100 TL’YE GERİLEYECEK

Rogers’ın tahmini bu sefer de tutarsa ve dolar kuru bu seviyede seyrederse Türkiye’de altının gramı 60 TL’ye çeyrek altın 100 TL’ye gerileyecek. Altının onsu şu an 1.200 dolar seviyesinde bulunuyor.

9954 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?