mobil haber uygulaması
Türkçe Konuş
haber oku

Gökçek: Vandalizm müzesi kuracağım

Editör ~ 14 Temmuz 2013 ~ Gündem ~ 1064 Kez Görüntülendi. A- A+

Kazan’daki Milli Egemenlik Parkı’ndaki iftar yemeğine Kaymakam Veysel Beyru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan, İlçe Başkanı İsmail Akkaya ile birilkte binlerce kişi katıldı. Yemekte Kazan kavurması, pilav, çorba ve tatlı ikram edildi.

Elinde cep telefonuyla sürekli Twitter’i takip ettiği gözlenen Gökçek’in iftar sonrası konuşması da yine Twitter oldu. Gökçek yaptığı konuşmada, “Bu Ramazan’ı biraz buruk geçirdik. Özellikle İstanbul Gezi Parkı olayları Ankara’ya sirayet ederek Türkiye’yi karıştırmak isteyen dış güçler ve içerideki uşakları bize ciddi sıkıntılar yaşattı” dedi.

“AVRUPA’DA KUDURDU”

İftar yemeğinde AK Parti döneminde yapılan hizmetlerden söz eden Melih Gökçek, Türkiye’de meydana gelen olayların bazı nedenleri bulunduğunu belirtirken bunlarla ilgili şöyle konuştu:

“Bakın Başbakan ülkenin kalkınması için yeni büyük projelere imza attı. Montro Antlaşması gereği boğazlardan geçen uluslararası bandralı gemilerden para alamıyorduk. ‘Yeni bir boğaz yapacağım’ dedi ve yeni boğaz yapıldığında buradan geçen gemilerden alınan ücretlerle devletin kasasına yıllık 5 milyar dolar girecek. ‘Avrupa’nın en büyük havalimanını İstanbul’da yapacağım’ dedi. Almanya ve İngiltere rahatsız oldu. Çünkü Avrupa’nın en büyük hava limanları buralardaydı. Almanya ve İngiltere’nin devamlı kıpraşmasının nedeni de bu. Buradan devletin kasasına yıllık 15 milyon dolar girecek. Bir de üçüncü Boğaz Köprüsü ile yıllık 2.5 milyar dolar, 3 nükleer santralle 9 milyar dolar ile 3 yıl sonra toplam 31 milyar doların devletin kasasına kalacağını gören Avrupa da kudurdu.”

“VANDALİZM MÜZESİ KURACAĞIZ”

Gökçek, iftar yemeğindeki konuşmasının devamında, ‘Düne kadar’ Yahudiler’e herkesin hürmet ettiği halde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘One Minute’ dediğini, ardından Marmara gemisi dolayısıyla dünyada ilk kez Yahudiler’e özür dilettiğini ifade ederken şöyle konuştu:

“Sen misin bunu yapan’ dediler ve içimizi karıştırdılar. Ama muvaffak olamayacaklar. Çünkü milletimiz bunların oyununu gördü. Bakın Belediye Meclisi’nden bir karar aldık ve Akköprü’de AnkaMall’un yanında ‘Vandalizm Müzesi’ diye bir müze kuracağız. Eylemler dolayısıyla Ankara’da tahrip edilen bütün araba, durak, simit tezgahlarını orada sergileyeceğiz, herkes gelip görsün. Allah korusun, yarın bunlar Ankara’da belediyeleri ele geçirdikleri zaman Ankara’yı ne hale getirirler bilesiniz diye.”

“TWİTTER’I ÖĞRENMEYEN KALMASIN”

Konuşmasına ‘Twitter’la devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bunu yaşı ilerleyen kesimin de öğrenmesi gerektiğini söyledi. Gökçek, şöyle devam etti:

“Eskiden savaşlar kılıç- kalkanla meydanlarda olurmuş. Sonra tüfek icat edilmiş mertlik bozulmuş, şimdi bu savaş, esas Twitter denilen bir yer var ya, orada devam ediyor. Twitter’i öğrenmeyen kalmayacak. Allah’ın izniyle Twetter’a ibadet aşkıyla girdik mi pes ediyorlar. Twitter’i öğrenerek karşımızdaki düşmanın elinden bu kozu alacağız. Dış mihraklar tüm dünyada ihtilal, darbeleri sosyal medya araçlarıyla yapıyorlar. Bu işi öğrendik ve son 1 ayda dünyada 5 defa birinci olduk. Birinci olunca da bütün dünya sizin verdiğiniz mesajı görüyor. Dolayısıyla nenelerim, dedelerim, hacı amcalarım bu işi öğrenirse o nispette başarılı olacağız.”

Gökçek, konuşmasının son bölümünde daha önce söz verdiği Aile Yaşam Merkezi’nin Eylül ayında açılacağını, çocuklara ise oyuncak bebek ve arabalarını Ramazan Bayramı’nda getireceğini ekledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: